Parafia Najświętszej Maryi Panny w Starczy

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Zwykła 10 lutego 2019r.

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „ wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. Jutro, we wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy XXVII Dzień Chorego. Mamy więc szczególną okazję, do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku. Po Mszy Świętej możliwość złożenia ofiary do puszki na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez katolicki ruch dobroczynny „Betel”.

3. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

4. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

5. Dziękuję za ofiary złożone na Kościół.

6. Dziękuję również za posprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W sobotę o godz. 8.30 proszę parafian z Rudnika Małego z ulicy Śląskiej 52-110.