III Niedziela Wielkanocna 14 kwietnia 2024r.

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

3. Dzisiaj o godz. 15.30 Msza św. i spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie.

5. Dziękuję za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę mieszkańcom Starczy z ul. Szkolnej 3a – 75. Zapraszam na piątek godz. 18.00 mieszkańców Starczy ul. Szkolna 6 – 78.

6. Przypominam o opłatach związanych z cmentarzem /postawione nowe pomniki i przedłużenie opłat miejsca/.

7. Zapraszam na poniedziałek godz. 18.00 młodzież i starszych do rozebrania Grobu Pańskiego i Kaplicy Adoracji – „Ciemnicy”.

8. Spotkania przygotowujące dzieci do I Komunii św. w poniedziałek godz.19.00 i czwartek godz. 19.00.