Parafia Najświętszej Maryi Panny w Starczy

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła 19 listopada 2017r.

1. Rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia-Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i  - jak mówimy w Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary. Pamiętajmy więc, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcenia się Panu Bogu i szukania Jego woli.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 wobec Jezusa Wystawionego w Najświętszym Sakramencie odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu.

5. Dziękuje za posprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W sobotę o godz. 8.30 proszę parafian z Klepaczki, ul. Zachodnia 2-40 i 11-19