Parafia Najświętszej Maryi Panny w Starczy

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła 20 czerwca 2021r.

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3. W środę 23 czerwca o godz. 16.00 spowiedź dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego.

4. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz.17.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

5. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

6. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz.…9.00 dzieci z klas IV – VII oraz na godz. 10.00 dzieci z klas I – III  na Mszę  Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i dużo zdrowia.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Bogdan Ryżyj, który przeżył 63 lata i zamówiono w jego int. 6 Mszy św. Wieczny odpoczynek ……

9. Dziękuję za posprzątanie Kościoła  i złożoną ofiarę mieszkańcom Rudnika Małego z ul. Śląskiej nr.112 – 150. I zapraszamy na piątek godz. 18.00 mieszkańców Rudnika Małego z ul Śląskiej 87 – 133.

10. Dziękuję za ofiary  złożone w tym tygodniu na potrzeby Kościoła i parafii.

11. Naprawa agregatu chłodniczego w Kaplicy przedpogrzebowej wyniósł 930 zł.

12. Mała prośba, aby młodzież z naszej parafii przygotowywała się do bierzmowania w naszej  parafii a nie w sąsiednich. Coraz częściej rodzice chcą , aby ich dzieci były bierzmowane w innych parafiach. Pytanie czy są przygotowane! W Kościele w ogóle ich nie ma i przypuszczam że, nie wiele umieją.