Parafia Najświętszej Maryi Panny w Starczy

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu 24 marca 2019r.

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. Odpowiadając na wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się”- przeżyjemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne w dniach 4 do 7 kwietnia. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony w gablocie. Proszę zgłaszać chorych i starszych wiekiem, których odwiedzimy z posługą sakramentalną.

3. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która przywołuje dzień, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach zbawienia. Archanioł Gabriel przyszedł do Maryi, by zwiastować Jej wypełnienie obietnic proroków. Uroczystość ta łączy się w Polsce z obchodem Dnia Świętości Życia. W dniu, w którym obchodzimy Bożego posłańca nowiny o Bożym macierzyństwie Maryi, chcemy modlitwą bronić każdego poczętego życia. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.00. Będzie zebrana ofiara na tacę, która będzie przekazana na „Fundusz Obrony Życia”.

4. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00.

5. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

6. Można zgłaszać dzieci do chrztu na pierwsze święto Wielkanocy, z pełnymi dokumentami: akt urodzenia dziecka i zaświadczeniami dla chrzestnych z parafii ich zamieszkania.

7. W zakrystii można nabyć kartki świąteczne (0,30 gr), a także paschaliki na stół wielkanocny (10 zł)

8. Dziękuję za ofiary złożone w minionym tygodniu na kwiaty do Grobu Pańskiego, jak również na remont organów.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W sobotę o godz. 8.00 (zaraz po Mszy Św.)  proszę parafian ze Starczy z ul. Szkolnej 3a – 75.

10. Spowiedź w tym tygodniu w dekanacie: środa – Wrzosowa, sobota – Poraj.