Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła 30 sierpnia 2020r.

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

2. W poniedziałek od godz. 16.00. spowiedź dzieci z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.  We wtorek Msza św. dla dzieci klas I – IV o godz. 8.00. i poświęcenie tornistrów i przyborów kl. I, natomiast o godz. 10.00. Msza św. dla dzieci kl. VI – VIII. Zapraszam.

3. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy. Spowiedź w piątek od godz. 16.30.

5. Dziękuję rodzicom młodzieży, która dzisiaj przystąpi do sakramentu bierzmowania za przygotowanie świątyni  do dzisiejszej uroczystości odpustowej za przycięcie krzewów umycie okien i posprzątania otoczenia wokół Kościoła. Za tydzień I Komunia św. w dwóch odsłonach o godz. 10.00. i 12.00. Zapraszam do sprzątania Kościoła i Kaplicy Przedpogrzebowej na piątek rodziców dzieci pierwszokomunijnych godz. 18.00.

6. Dziękuję za ofiary na Kościół rodzinom: Klepaczka ul. Zachodnia 500 zł, Rudnik Wielki ul. Słoneczna dwie rodz. po 100 zł., Starcza ul. Szkolna 200 zł i 100 zł. Własna ul. Nadrzeczna 100 zł, Rudnik Wielki ul. Brzozowa 300zł. i Starcza ul. Szkolna 1000zł.

7. Tygodnik Niedziela – pod chórem w cenie 6 zł.