Drukuj

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość  Zesłania Ducha Świętego 9 czerwca 2019r.

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się  z Chrystusem w Eucharystii.

3. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 10.00 i 17.00.

4. Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.00, oraz w niedzielę o godz. 15.15.

5. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział we Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

6. W poniedziałek spotkanie młodzieży z klasy VII o godz. 18.00.

7. Zapowiedzi przedślubne wywieszone w gablocie.

8. Dziękuję za ofiarę złożoną w minionym tygodniu.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W piątek o godz. 17.40 proszę parafian ze Starczy ul. 310-332 i 319-339.