IV Niedziela Wielkanocna 21 kwietnia 2024r.

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. W tym tygodniu przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.
   W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
   We wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
     W czwartek, 25 kwietnia – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.

5. Dziękuję za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę mieszkańcom Starczy ul. Szkolnej 6 – 78. Zapraszam na piątek godz. 18.00 mieszkańców Starczy ul. Szkolna 80 – 120.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Msza św. dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.

7. Przypominam dzieciom pierwszokomunijnym o spotkaniach w Kościele  poniedziałek i czwartek o godz. 19.00.

8. W okolicach cmentarza kilka drzew zostało przewróconych /spowodował to silny wiatr/. Niektóre drzewa opierają się o ogrodzenie cmentarza i zagrażają ogrodzeniu i ludziom. Bardzo proszę, aby osoby które są właścicielami terenu czy działek o uporządkowanie tych drzew.

9. W przyszła niedzielę taca inwestycyjna.